Kierunki studiów

PEDAGOGICZNE STUDIA PODYPLOMOWE SKIEROWANE SĄ DO:

• ABSOLWENTÓW STUDIÓW WYŻSZYCH, W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEGO I DYDAKTYCZNEGO,
  • NAUCZYCIELI, W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA DO NAUCZANIA KOLEJNEGO PRZEDMIOTU LUB PROWADZENIA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH,
  • NAUCZYCIELI, W ZAKRESIE PEDAGOGIKI SPECJALNEJ.
PODYPLOMOWE STUDIA DLA NAUCZYCIELI POZWALAJĄ ZDOBYĆ KOLEJNE KWALIFIKACJE PEDAGOGICZNE, DAJĄCE PERSPEKTYWĘ ZATRUDNIENIA WE WSZYSTKICH TYPACH SZKÓŁ I PLACÓWEK.

PCKU Andragog WSHE w Brzegu to TRADYCJA, CIĄGŁOŚĆ, STABILNOŚĆ, WIARYGODNOŚĆ (18 lat jakości kształcenia), SZEROKA I PRZEJRZYSTA OFERTA EDUKACYJNA, STWORZONA O AKTUALNE STANDARDY KSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI, W SZCZEGÓLNOŚCI O USTAWĘ O SZKOLNICTWIE WYŻSZYM (Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. z 2016 r. poz. 1842, z późn. zm.)), O ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO - STANDARDY KSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI (Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2012, poz 131)), O ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ - DOTYCZĄCEGO KWALIFIKACJI NAUCZYCIELI (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. poz. 1575)).

WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W OPOLU.

Uprzejmie informujemy, iż w bieżącym roku akademickim (2018/2019) rozpoczęliśmy kształcenie na 31 kierunkach (tj. 86 % oferty proponowanych).

STUDIA PODYPLOMOWE

1. ARTETERAPIA W EDUKACJI EDYCJA V
  2. BIBLIOTEKOZNAWSTWO EDYCJA XV   URUCHOMIONY
  3. BIOLOGIA EDYCJA VIII   URUCHOMIONY
  4. CHEMIA EDYCJA V   URUCHOMIONY
  5. DIAGNOZA I TERAPIA PEDAGOGICZNA EDYCJA XVI   URUCHOMIONY
  6. DORADZTWO ZAWODOWE I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ EDYCJA XI   URUCHOMIONY
  7. EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA EDYCJA XI   URUCHOMIONY
  8. EDUKACJA ELEMENTARNA - WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE I EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA EDYCJA XX   URUCHOMIONY
  9. EDUKACJA I WSPOMAGANIE DZIECKA Z AUTYZMEM, ZESPOŁEM ASPERGERA EDYCJA VII   URUCHOMIONY
  10. FIZYKA EDYCJA VI   URUCHOMIONY
  11. GEOGRAFIA EDYCJA XI   URUCHOMIONY
  12. GIMNASTYKA KOREKCYJNA EDYCJA V   URUCHOMIONY
  13. HISTORIA EDYCJA XI   URUCHOMIONY
  14. INFORMATYKA EDYCJA XV   URUCHOMIONY
  15. JĘZYK ANGIELSKI W WYCHOWANIU PRZEDSZKOLNYM I W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ EDYCJA XIX   URUCHOMIONY
  16. JĘZYK NIEMIECKI W WYCHOWANIU PRZEDSZKOLNYM I W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ EDYCJA III
  17. JĘZYK POLSKI EDYCJA VIII   URUCHOMIONY
  18. LOGOPEDIA EDYCJA V   URUCHOMIONY
  19. LOGOPEDIA PRZEDSZKOLNA I SZKOLNA EDYCJA XIV   URUCHOMIONY
  20. MATEMATYKA EDYCJA VII   URUCHOMIONY
  21. MUZYKA I PLASTYKA W SZKOLE EDYCJA XV   URUCHOMIONY
  22. NEUROLOGOPEDIA EDYCJA III   URUCHOMIONY OD 15.12.2018 r.
  23. OLIGOFRENOPEDAGOGIKA - EDUK. I REHAB. OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ EDYCJA XX   URUCHOMIONY
  24. PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA Z PORADNICTWEM MŁODZIEŻOWYM I RODZINNYM EDYCJA X   URUCHOMIONY
  25. PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE EDYCJA XVIII   URUCHOMIONY
  26. RESOCJALIZACJA I SOCJOTERAPIA EDYCJA XI