Neurologopedia

UWAGA! Pierwsze zajęcia 14.12.2019 r., godz. 9.00, Zespół Szkół Elektrycznych, nr sali będzie wyświetlony na telebimie. UWAGA!

Edycja III

Afazja w neurologii klinicznej
Neurofizjologiczny, socjologiczny, rehabilitacyjny kontekst zaburzeń mowy
Komunikacja alternatywna i wspomagająca
Fizjoterapia
Muzykoterapia i arteterapia
Wybrane aspekty językowe w neurologopedii
Diagnostyka neurofizjologiczna
Psychoterapia
Wybrane zagadnienia z neuroanatomii, neurofizjologii i patologii mowy
Neurologiczny aspekt dysartrii i jąkania
Zaburzenia mowy w uszkodzeniach układu nerwowego
Techniki terapeutyczne stosowane w neurologicznych zaburzeniach mowy
Zaburzenia komunikacji językowej w aspekcie neurologii
Diagnoza i terapia neurologicznych zaburzeń mowy

Studia są adresowane do logopedów tzn. osób które uzyskały tytuł magistra logopedii lub ukończyły IV-semestralne podyplomowe studia z logopedii.

Celem studiów jest metodologiczne i merytoryczne przygotowanie logopedów do pracy z osobami z dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, zaburzeniami mowy i komunikacji. Studia znacznie poszerzają wiedzę teoretyczną i praktyczną logopedów w przypadku zaburzeń mowy pochodzenia neurologicznego.

Absolwent studiów podyplomowych z zakresu neurologopedii uzyska uprawnienia do pracy w placówkach oświatowych, ochrony zdrowia, specjalnych; może również posługiwać się terminem neurologopeda w praktyce prywatnej.

Ponadto, logopeda może uzyskać tytuł specjalisty neurologopedy, po spełnieniu określonej procedury, opisanej w ustawie z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. 2019, poz. 786).

Rozpoczęcie zajęć: 19 października 2019 r.
Zakończenie zajęć: 9 maja 2020 r.